Kontakt

Adresse

Vestergade 39, 3. sal

5000 Odense C

(Indgang mellem Noa Noa og H&M)

Kontakt

Email: forlaget@historia.dk

Telefon:

27 14 40 65 (Jack J. Frederiksen)

40 70 40 65 (Ditte Løfgren Hagelskær)

Åbningstider

Hverdage: kl. 9-16.00

Cvr. nr.: 31141532

Pengeinstitut

Danske Bank Erhverv

Reg.nr.: 3574
Konto.nr.: 11054889

IBAN kontonr.: DK5930000011054889

Swift: DABADKKK

Distribution:

Dafolo Bogdistribution

HISTORIA er medlem af Forlæggerforeningen.

HISTORIA er medlem af

FORLAGETS ANSATTE

2-13

Forlagsdirektør:

Jack J. Frederiksen

Cand.mag. i historie/religion

Mail: jack@historia.dk

Telefon: 27144065

diitte

Forlagsredaktør:

Ditte Løfgren Hagelskær

Cand.mag. i litteraturvidenskab

Mail: ditte@historia.dk

Telefon:  40704065

IMG_7516

Studiepraktikant:

Maria Waage Thomsen

Stud.mag. i litteraturvidenskab

Mail: maria@historia.dk

Annie CVbillede

Redaktion (freelance):

Annie Pladsbjerg

Stud.mag. i spansk og medievidenskab

Mail: annie@historia.dk

Celine (1)

Redaktion (freelance):

Céline Holmer Petersen

Stud.mag. i litteraturvidenskab

Mail: celine@historia.dk

received_10209632904313046

Redaktion og oversættelse (freelance):

Sine Hansen-Nord

cand.mag. i litteraturvidenskab

Mail: sine@historia.dk

Bodilhelbo

Salg (freelance):

Bodil Helbo

 

black-white

Grafiker (freelance):

Jessica Heick

Mediegrafiker

Mail: jessica@historia.dk

billede-paa-vej

Markedsføring (Praktik):

Louise H. Jørgensen

Cand.mag.

Mail: louise@historia.dk

Menu